Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL

YENİ PAZARLARLA TANIŞMAK İÇİN FUARA KATILIYORUZ

Hakan Aktay: "13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’na katılımcı olmaktan mutluyuz. Fuar kapsamında daha giremediğimiz ve tanışma fırsatı bulamadığımız ülkelerle tanışma fırsatı yakalamak, ihtiyaçlarının neler olduğunu, neler talep ettiklerini öğrenmek beklentisindeyiz."

1996’dan beri halı sektörünün içinde olan Villa Halı, kaliteyi sanata dönüştüren bir anlayışla halı üretiminde ’bir numara’ olma çalışmalarını sürdürüyor. Üretim esnasında teknoloji, işçilik ve kaliteli malzeme kullanmaya özen gösteren Villa Halı, 13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı katılımcıları arasında yer alıyor.

Villa Carpet’i tanıyabilir miyiz? Halı sektöründe kendinizi nasıl görüyorsunuz?

Kendi kategorisinde sektörün en kaliteli halı dokumasını ve konfeksiyon işlerini yapan, müşteri odaklı beklentileri karşılayan firmayız. 1996 yılından bugüne, ülkemizde ve dünya pazarında halı üretimine marka olarak sektörüne öncülük etmiş olan Villa Halı, rahat bir yaşam için daima teknolojiyi takip etmiş ve sürekli sürprizler yaratan farklı bakış açılarını bir arada tutmayı amaçlamıştır. Konusunda tecrübeli kadromuzla hazırlanmış desenlerimiz son sistem bilgisayarlı tezgâhlarda dokunup, beğeninize sunulmuştur.

Doğallığı, zarafeti ve estetiği ile hazırlanmış desenlerimiz zengin iplik renklerimiz ve kalitemiz ile halılarımıza yansıtılmaktadır. Ayrıca halılarımız her mekâna uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kalite ve estetik sizin için ne anlam ifade ediyor?

Halı sektöründe çok farklı kalite çeşitliliği olduğundan her kalite kendi bünyesinde özel nitelikler taşımaktadır. Biz Villa Halı olarak kalitedeki özel ayrıntı niteliklerini bilerek, gerekli malzemelerin en iyisini seçiyoruz. Kaliteli malzemelerle, son teknoloji ürünü makinelerde usta ellerle dokunan halılar kalitenin anlamını ortayı çıkarıyor. Kaliteyi de sanata dönüştürmek işimizin püf noktalarından biridir. Yaptığımız işin kalitesi ve hitap ettiğimiz pazara uygun, görsel tasarımlarla farklı estetikler sunmak işimizin bir parçasıdır. Desen tasarımdan dokunmasına, dokumadan sevkine kadar A kalitede bir çalışmayla sınıfının en sağlam ve en güzel halılarını üretip doğru koşullarda hazırlıyoruz.

Ürünlerinizi üretirken takip ettiğiniz teknoloji hakkında bilgi alabilir miyiz?

Halı sektörü dünya pazarında önemli bir paya sahiptir. İşin bilim ve araştırma koşulları, Türkiye ve dış ülkelerde farklı deneylerle yeni teknoloji ürünlerini karşımıza her zaman çıkarabilir. Villa Halı olarak hem üretime odaklı hem de dış gelişmelere duyarlı olarak son sistem bilgisayarlı makineleri çalışma sahasında kullanmaya özen gösteriyoruz. Dokumadan konfeksiyon yan işlerine ve ambalajdan sevk edilme şekline kadar, sektörün gerektirdiği tüm teknolojik çalışmaları takip ediyoruz.

Ekibinizi nasıl seçip, değerlendiriyorsunuz?

Öncelikle kendi içinde branşlaşan bir firmayız. Başarıya takım ruhuyla yürüyoruz. Tüm ekibimiz kendi alanında bireysel yetenek ve iş tecrübesine dayalı görevler yapmaktadır. İdaresinden işletmeye kadar tecrübeli ana kadronun yanı sıra mesleki eğitim sürecine tabi tuttuğumuz ve gelecekte Villa Halı için önemli işler yapacak kadroyu da ekip olarak yetiştiriyoruz.

İç ve dış piyasadaki faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Piyasanın talepleriyle ilgileniyoruz. İlk olarak hem iç, hem dış piyasada ön çalışmayla doğru kaliteyi doğru tasarımla en etkili pazarlama teknikleriyle sunuyoruz. Var olan tüm oluşumlarda bulunmak için özel çalışma alanlarımız var. Dikkat ettiğimiz bir diğer ayrıntı ise doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Bu durumda, piyasadaki gelişmelerden ve ihtiyaçlardan haberdar olup çalışma şeklimize yön verebiliyoruz. Son olarak kalite ve desen anlayışımızla, hem iç piyasada hem dış piyasada farklılık yaratıp piyasadaki yerimizi koruyoruz.

2013’ten beklentileriniz nelerdir?

2012’de hedeflerimize ulaştık, hatta hedeflerimizin üstüne çıktık bile diyebiliriz. 2013’ün daha iyi geçeceği ön görümüzle büyüme projelerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu yıl beklentilerimiz daha yüksek. 2013’te iç ve dış piyasada Villa Halı ismiyle çok karşılaşacağınız projelerimiz var. Tabi bizim kadar organize sanayi bölgesinin ve devletinde atacağı adımlar önemli.

Ürün yelpazenizdeki model ve desenlerden bahseder misiniz? Koleksiyonlarınızı neye göre belirliyorsunuz?

Bölgesel çalışmalarla ülke ihtiyaçlarını araştırıp, gerekli görülen açıkları kapatarak yeni tasarımlarla hazırlık yapıyoruz. Çeşitli kalitelere ayırdığımız ürünlerimizi farklı ebat, renk ve desenlerle koleksiyona katarak, ana hatlarda yürüyen desenleri farklı renklerde oluşturup, koleksiyondan koparmadan ülke ihtiyaçlarına göre sınıflandırıp, çalışma yaprak bölgesel figürlerle oluşan koleksiyonumuz hazır hale geliyor.

Katılımcısı olduğunuz 13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’ndan beklentileriniz nelerdir?

13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’na katılımcı olmaktan mutluyuz. Fuar kapsamında daha giremediğimiz ve tanışma fırsatı bulamadığımız ülkelerle tanışma fırsatı yakalamak, ihtiyaçlarının neler olduğunu, neler talep ettiklerini öğrenmek beklentisindeyiz. Fuarda Gaziantep misafirperverliğini, hoş ve sıcak sohbetle ile gösterip, müşteri portföyümüzü genişletmek ve var olan müşterilerimize yeni tasarımlar sunmayı amaçlıyoruz.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’nda yer almaktan gerçekten mutluyuz. Bu konuda özveriyle çalıştığınızın ve gerçekten emek vererek, başarı yolumuzda yanımızda olduğunuzu gösterdiniz. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Daha uzun ve sıcak sohbetlerimizin olması dileğiyle… İyi çalışmalar, saygılar…

06.03.2013
Bu haber 81210 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar